Napište nám

Zde nám můžete zanechat zprávu...
Email:
Předmět:
Zpráva:
Napište číslicí aktualní rok..

Doporučujeme:

logo - bez  hvzdiek


 

chodovar lager na web


jpg CTP st

 

 tm-logo

 

 

 

 

 

     HW

Festival zážitků

Sedmadvacátý ročník největšího středoevropského veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018 otevře své brány na Holešovickém výstavišti v Praze 15. a 16. února odborníkům a o víkendu 17. -18. široké veřejnosti.

V letošním jubilejním roce republiky se partnerskou zemí stalo, jak jinak, Slovensko – a česko-slovenské propojení bude na veletrhu nápaditě zvýrazněno.

Jak na tiskové konferenci 6.2. zdůraznil slovenský velvyslanec v Praze J.E. Peter Weiss, vztah Česka a Slovenska po bezproblémovém rozchodu je v mezinárodním kontextu naprosto výjimečný. Ostatně, každá sedmá rodina v ČR je česko-slovenská. Odrazí se to i symbolicky: vstupné na Holiday World v neděli 18.2., kdy už budou Pražáci zpět z jarních prázdnin, budou mít všechny česko-slovenské rodiny včetně jejich dětí zdarma. Zdarma to v neděli bude symbolicky i pro ty, kdo se v roce vzniku dvou samostatných států narodili (tj. ročník 1993).

Odborníci nebudou vědět, kam dřív: doprovodný program by vlastně vydal na samostatný event. Zahrnuje dvoudenní konferenci + další akce. Konference 360 TRAVEL TRENDS proběhne ve čtvrtek a pátek paralelně ve 3 sálech, ve čtvrtek odpoledne pak proběhnou čtyři programy CzechTourism, v pátek dopoledne i odpoledne semináře o novinkách v regionech a souběžně odpoledne seminář o GDPR v cestovním ruchu. Firmy s početnějším personálem mohou řekněme zvládnout konferenční maraton a navštívit aspoň nějaké stánky. Ale co ty menší? Možná by pro ně méně bylo více.

Veřejnost si užije silné zastoupení vystavovatelů ze 46 zemí světa, z nichž mnohé expozice chystají vlastní program, a zároveň oblíbený World Film, cestovatelský festival plný besed, projekcí a výstav s významnými cestovateli, jako jsou Petr Horký, Jiří Kolbaba, Pavel Stehlík, Miroslav Stingl a další. Představí jak exotické země, tak i poradí ohledně cestování s dětmi, nahlédnou k zapadlému kmenu v amazonském deštném pralese, ale uslyšíme i o extrémní výzvě Lapland Extreme Chalenge, kterou zdolali jako první a jediní na světě český pár Markéta Peggy Marvanová a Adam Záviška. Nebudou chybět ani tradiční soutěže o zájezdy a jiné ceny a na potenciální klienty se těší i cestovní kanceláře.

Slovenská expozice přiblíží zemi, kde se určitě domluvíme, nejen obrazovými materiály, ale i fujarou a dalšími folklórními výstupy. Na veletrhu také poprvé představí unikátní kolekci malebných měst z České a Slovenské republiky, které vyhotovila na šatech módní návrhářka Marie Zelená. Samozřejmě nebudou chybět tradiční gastronomické speciality. A kdo by si informační materiály nestihl vzít, Slovensko v Praze najdete po celý rok na Náměstí Republiky č. 3, v Praze 1, kde se nachází kancelář Zahraničního zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky.

Eva Mráčková

Czech Travel Press

 

 

 

Klikni na banner a najdeš nejkvalitnější nabídku domácích pobytů v ČR.

 

Obchodní zástupce:

OTDS im Einsatz TUI Logo

CoralTravel Logo 1024x221

logo-male


 

  

         China tours                                                                                            
            

  delfin logo

 

PT tours     

 

 

 

Travel familly
 

      

  

       

 

Atisstudent agency

 

 

 

 

 

 Využijte speciální nabídku na parkování na letišti!

                                                                                                         Partner

Hotels Pro

logo bedsonline

sodexo-logo390-623318

.........a mnoha dalších