Napište nám

Zde nám můžete zanechat zprávu...
Email:
Předmět:
Zpráva:
Napište číslicí aktualní rok..

Doporučujeme:

logo - bez  hvzdiek


 

chodovar lager na web


jpg CTP st

 

 tm-logo

 

 

 

 

 

Tropical Islands u Berlína

 

        Tropický ráj uprostřed třeskuté zimy, to je Tropical Islands u Berlína. Na své si zde přijdou všichni milovníci teplého počasí a vodních radovánek. Teplota vzduchu se v aquaparku pohybuje okolo 30 °C a voda v laguně má ještě o dva stupně víc. Voda v aquaparku je perfektně čistá a její kvalita je srovnatelná s pitnou vodou díky nejmodernějším technologiím čištění pomocí ozónové filtrace. Z hygienických důvodů jsou také bazény zhotoveny z nerezové oceli. Za 3,5 hodiny cesty autem z Prahy jste v tropech, kde se ohřejete přesto, že venku může být mínus dvacet.

 

Komplex Tropical Islands je vybudován v obrovské hale, která měla sloužit původně pro výrobu vzducholodí. Žádná vzducholoď tu však vyrobena nebyla. Malajsijská společnost Tanjong halu přeměnila v tropický park s pralesem, písečnými plážemi, lagunou a mořem (velký bazén), vodopády, vířívkami, saunami, tobogány a dalšími atrakcemi.

Nejvíc se vyplatí Tropical Islands navštívit v zimních měsících. Ze zimy, která panuje venku, se můžete přijet ohřát do třicetistupňového tropického parku, který nikdy nezavírá.

 

                          Dokonalá iluze, že? 

 

 

Co v parku můžete zažít:

Deštný prales se nachází uprostřed celého komplexu Tropical Islands a pralesní stezka je dlouhá téměř jeden kilometr. Při procházce pralesem můžete spatřit mnohé tropické i masožravé rostliny, banánovníky, kávové keře apod. Přes cestu vám může přeběhnout některá z místních koroptviček a ve vodě spatříte ryby nebo vodní želvy. Je to příjemná procházka, kterou jsme podnikli hned po příjezdu. Na některé z laviček podél cest se můžete nasvačit a v klidu si vypít něco z vlastních zásob. Deštný prales v Tropical Islands má přes 50 tis. stromů, keřů a rostlin

 

Romantická laguna Bali s teplotou vody 32 °C a rozlohou 1200 m² nabízí návštěvníkům ideální podmínky pro koupání a odpočinek. Přímo u laguny jsou dva menší dětské tobogány, dvě vířivky, vodopád a protiproud. Laguna Bali je v noci překrásně osvětlena a koupání je v ní možné i v noci.

 

V tobogánové části jsou 3 tobogány a jedna menší skluzavka. Po červeném tobogánu se jezdí na nafukovacích kruzích a je možné jezdit v řadě za sebou. Žlutý tobogán je středně rychlý a vhodný pro větší děti. Zato modrý tobogán je určen opravdovým dobrodruhům. Z 25 metrů vysoké věže Vám tobogán zajistí střemhlavou jízdu dolů rychlostí až 70 km/hod.

 

Tropické moře (velký bazén) v Tropical Islands je se svými 28 °C o čtyři stupně chladnější než teplota vody v laguně Bali. Okolo moře je krásná písečná pláž, která vybízí například ke stavění hradů. Na pláž z jemného písku si můžete rozložit deku a opalovat se při slunných dnech slunečním zářením procházejícím přes obrovskou prosklenou stěnu. Pokud máte tedy v plánu se v Tropical Islands opalovat, tak nezapomeňte na opalovací krém. V moři je možné se potápět, plavat s ploutvemi, šnorchlovat, házet si s míčem apod. Hloubka v moři stejně jako v laguně Bali není velká a dospělý člověk stačí všude.

 

Své ratolesti můžete nechat vydovádět v Tropino dětském klubu. Jsou tu obrovské prolézačky, sopka se skluzavkou, šplhadlo a mnoho dalších atrakcí, které Vaše děti jistě zabaví. V dětském klubu jsou děti pod dozorem místních koordinátorů. V areálu je také možnost se najíst v dětské restauraci s výběrem jídel vhodných pro děti.

 

Na molu uprostřed moře se pravidelně každý den od 19 hod. pořádají večerní show s kouzelníky a tanečníky z exotického světa. Představení můžete sledovat přímo z lehátka, písečné pláže nebo z restaurace od večeře. Show je doplněna různými světelnými, ohnivými a hudebními efekty. V době konání programů není možné se koupat v moři. Před 19 hodinou vás proto plavčíci vyženou z vody.

 

Po večeři je možné se vypravit na procházku pralesem za svitu umělého měsíce, který příjemně osvětluje celý komplex.

 

  www.tropical-islands.de        S využitím materiálů společnosti Tropical Islands napsal Ing. Petr Tiefenböck

                                          Fotografie mobilním telefonem Nokia fotografoval Ing. Petr Tiefenböck       

 

 

 

 

Klikni na banner a najdeš nejkvalitnější nabídku domácích pobytů v ČR.

 

Obchodní zástupce:

OTDS im Einsatz TUI Logo

CoralTravel Logo 1024x221

logo-male


 

  

         China tours                                                                                            
            

  delfin logo

 

PT tours     

 

 

 

Travel familly
 

      

  

       

 

Atisstudent agency

 

 

 

 

 

 Využijte speciální nabídku na parkování na letišti!

                                                                                                         Partner

Hotels Pro

logo bedsonline

sodexo-logo390-623318

.........a mnoha dalších