Napište nám

Zde nám můžete zanechat zprávu...
Email:
Předmět:
Zpráva:
Napište číslicí aktualní rok..

Doporučujeme:

logo - bez  hvzdiek


 

chodovar lager na web


jpg CTP st

 

 tm-logo

 

 

 

 

 

Na lyže i za zážitky do Itálie

Courmayeur – středisko zatím Čechy neobjevené

 

Není mnoho míst v pro nás přijatelné vzdálenosti, která jsou návštěvnicky tak všestranná - a to v létě i v zimě - jako alpské středisko Courmayeur. Najdeme jej v údolí Mont Blanku, v regionu Valle d´Aosta, v severozápadním cípu Itálie. Toto nejstarší zimní sportoviště celé oblasti nepředstavuje jen sníh a lyže, ale vše, co může souviset s plnohodnotným odpočinkem a relaxací.

Na své hosty tu čeká 65 hotelů všech kategorií s 3300 lůžky, levněji se lze ubytovat v penzionech a apartmánech, chuťové buňky uspokojíme vněkteré z více než 60 restaurací a dalších gastronomických středisek. Okouzlující atmosféru zejména při večerním osvětlení vychutnáme při toulce poVia Roma – promenádní ulici s více než stovkou obchodů i těch nejvyhledávanějších mezinárodních značek. V sousedním, cca 5 km vzdáleném středisku Pré-Saint-Didier pak jsou k dispozici termální prameny s wellness zařízeními k příjemné relaxaci po celodenním lyžování.

Přitažlivý mix sportu, kultury, tradic a mondénnosti není náhodný. Tato harmonie je výsledkem vývoje po několik staletí. Historie místa předchází okamžik, kdy se prosadila dominance Mont Blanku. Jako termální lázně je znali už staří Římané, kteří podle v jejich dobách zde fungujícího významného soudního dvora je pojmenovali Curia Maior (odtud dnešní název Courmayeur). Ozdravné využití železitých a sirných pramenů se datuje od 17. století. Tehdy také vznikaly první hotely. O století později se počal rozvíjet alpinismus a konečně po druhé světové válce dochází k plnému rozkvětu střediska zimních sportů. Jaké jsou tedy podmínky pro zimní pobyt ?

Dvě úbočí – Chécrouit a Val Veny mají k dispozici čtyři prostorné kabinové lanovky, dvě menší kabinky, osm sedačkových lanovek a tři vleky, to vše obsluhující na 60 km tratí. Dětem a začátečníkům slouží školní svahy s vleky zdarma. Hlavní ruch se soustřeďuje v Plan Chécrouit, kde kromě lyžařských škol a dětských středisek jsou i půjčovny sportovního vybavení. Máme možnost volby: svahy Chécrouit jsou orientovány severovýchodně, nemají vegetaci, takže slunce tu září již od časných hodin a jsou vhodné spíše pro středně vyspělé lyžaře. Částečně zalesněné severozápadní svahy Val Veny jsou na slunci až odpoledne, tratě jsou náročnější a tak vyhovují i zdatným sportovcům. Obliba střediska nespočívá jen v lyžařských a snowboardových tratích. Opírá se především o pestrost a všestrannost nabídky.

Velká pozornost je věnována těm nejmenším, čekají je zábavní parky, lyžařské a snowboardové školky, vybavené tzv. Aladinovými koberci (dětské dopravní pásy), dráhy pro sněžné pneumatiky, ale i novinky – Ski Fox a Snow Bike.

Vyznavače běžek čekají čtyři upravené okruhy v celkové délce 35 km. Vedou dvěma údolími, v každém z nich nechybí servis, půjčovny, občerstvení, instruktoři kurzů. Speciální horští vůdci doprovázejí zájemce o výlety na sněžnicích do panenské přírody, až třeba k ledovci Dente del Gigante. Obohacením je možnost výletu na sněžnicích v noci. Od ledna do března je nejpříhodnější doba k provozování stále oblíbenějšího skialpinismu. Těm nejodvážnějším a sportovně nejvyspělejším se pak nabízejí možnosti freeskiingu, tedy “divokého” sjezdu mimo upravené sjezdovky.

Nepřeje-li počasí, ve Forum Sport Centru můžeme volit z nabídky halových sportů a fitness centra, trénovat aerobik, spinning, moderní tance, strečing, squash, halový golf, nebo si zabruslit. Nechybí ani kamenná cvičná horolezecká stěna.

O potěšení z “shoppingu” na Via Roma, či lukulských radostech po celodenním sportu již byla řeč. Dodejme jen, že lahůdky možno zapíjet místními kvalitními víny z nejvýše položených vinic v Evropě (až 1000 m n.m.) – Morgex a Salle, ležících odtud pár km.

M. Navara

 

 

Klikni na banner a najdeš nejkvalitnější nabídku domácích pobytů v ČR.

 

Obchodní zástupce:

OTDS im Einsatz TUI Logo

CoralTravel Logo 1024x221

logo-male


 

  

         China tours                                                                                            
            

  delfin logo

 

PT tours     

 

 

 

Travel familly
 

      

  

       

 

Atisstudent agency

 

 

 

 

 

 Využijte speciální nabídku na parkování na letišti!

                                                                                                         Partner

Hotels Pro

logo bedsonline

sodexo-logo390-623318

.........a mnoha dalších