Napište nám

Zde nám můžete zanechat zprávu...
Email:
Předmět:
Zpráva:
Napište číslicí aktualní rok..

Doporučujeme:

logo - bez  hvzdiek


 

chodovar lager na web


jpg CTP st

 

 tm-logo

 

 

 

 

 

Lázně Luhačovice jsou perlou východní Moravy

 

 

 

 

Lázně Luhačovice patří mezi největší lázeňská zařízení v České republice. Léčí se tady především dýchací cesty, a v tomto oboru jsou dokonce hlavním léčebným zařízením u nás. Lázně v údolí říčky Šťávnice obklopují lesy, město tone v zeleni, keřích a květinách. Krásné místo pro odpočinek.

 

 

 

Minerální prameny se tu využívají už přes tři sta let

 

Bylo to tak, že v roce 1669 brněnský lékař Jan Hertod zveřejnil ve Věstníku vídeňské univerzity pod názvem Tartare Mastix Moraviae v článku Bič na usazeninu charakteristiku pramenů. Současně neopomněl doporučit jejich využití pro léčení některých onemocnění.
V roce 1776 vídeňský biochemik prof. Cranz pak provedl chemickou analýzu luhačovských vod a zveřejnil jejich chemické složení. Označil je za jedny z nejúčinnějších ve střední Evropě pro jejich vysoký obsah minerálních látek a proplynění CO2.

 

V Luhačovicích je v současné době patnáct pramenů, známá je například Vincentka, Ottovka, Aloiska i pramen Dr.Šťastný.

 

 

 

Základy moderního lázeňství v Luhačovicích

 

Datují se od roku 1902. Tehdy z iniciativy lékaře a tehdejšího ředitele lázní Františka Veselého  byla založena Akciová společnost lázní luhačovských. Po té došlo v Luhačovicích k velkému rozvoji lázní, stavěly se hotely, penziony a léčebná zařízení. Mnohé z nich jsou dílem skvělého slovenského architekta Dušana Jurkoviče.

 

V Lázních Luhačovice se léčí, jak už řečeno, především klienti s onemocněním dýchacího ústrojí, ale také s poruchami pohybového aparátu a trávicího ústrojí, také diabetici, klienti, které trápí nemoci oběhového ústrojí a onkologická onemocnění.


 

 

 

Dva domy – dva světy

 

Mezi prvorepublikovém hotely patří v Luhačovicích, kromě unikátního Jurkovičova léčebného domu, také hotel Alexandria. Prošel náročnou rekonstrukcí, která mu rozhodně prospěla a hostům umožňuje užít si zdejší pobyt ještě příjemněji než dosud.
rekonstrukce se členila na dvě části. První spočívala v rekonstrukci architektonicky hodnotné prvorepublikové hlavní budovy luxusního hotelu, druhá se týkala ubytovací přístavby z 60. let, která byla nahrazena novostavbou s nadstandardními hotelovými pokoji, wellness relaxačním centrem a bazénem.

 

Rekonstrukce původního objektu vrátila hotelu prvorepublikovou noblesu, přičemž nabízí služby na úrovni evropského čtyřhvězdičkového hotelu.

 

Bohatý a hodnotný interiér Francouzské restaurace a Night Clubu byl uveden do stavu z doby otevření původního hotelu. Vstoupíte a ocitnete se v době, která hotelové a kavárenské noblese přála, ve třicátých letech minulého století.


 

Alexandria II, to je úplně jiný svět

 

Nabízí kombinaci luxusního hotelového zázemí a moderního wellness zařízení. Architekti novostavby se inspirovali životem a dobou proslulého panovníka a vojevůdce Alexandra Velikého. Hlavním cílem architektonického řešení bylo ovšem předvést návštěvníkovi moderní a svěží novostavbu, která nekopíruje staré, ale naopak se snaží v sobě snoubit prvky moderní a současné architektury společně s dekoracemi a barevností inspirovanou antickými kulturami.
Základní trojkombinace barev používané starověkými kulturami se objevuje i zde, jsou to barvy písková, až zlatá, terakotová a černá.

 


Wellness, relax, pohoda

 

V této části hotelu Alexandria se host setkává převážně se starořeckým motivem labyrintu, který symbolizoval životní pouť člověka od narození až k životnímu cíli. V něm jsou skryty jednotlivé wellness atrakce jako je pára, masáže, sauna a další.
Domovině Alexandra Velikého, kultuře a zemi, ze které pocházel, tedy starověkému Řecku je věnován jedinečný a intimní prostor lázní. Hlavním motivem bazénu je prosklený panoramatický výtah s točitým schodištěm propojující wellness a bazén, travertinová kaskádovitá fontána a motiv zlatého makedonského slunce na dně bazénu.


 

 

 

Cena hejtmana a ocenění centrálou cestovního ruchu

 

Dostavba a rekonstrukce ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotelu získala Cenu hejtmana Zlínského kraje v soutěži Stavba roku 2010 Zlínského kraje. Odborná porota už podeváté vybírala z 61 přihlášených staveb.

 

Medical wellness v  ALEXANDRIA **** Spa  & Wellness hotelu v Luhačovicích se stalo hitem letošní sezóny na východní Moravě.

 

Toto ocenění udělila hotelu Alexandria Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

 

 

 

Mgr. Táňa Pikartová

 

 

Zdroj: www.czechtravelpress.cz

 

 

 

Klikni na banner a najdeš nejkvalitnější nabídku domácích pobytů v ČR.

 

Obchodní zástupce:

OTDS im Einsatz TUI Logo

CoralTravel Logo 1024x221

logo-male


 

  

         China tours                                                                                            
            

  delfin logo

 

PT tours     

 

 

 

Travel familly
 

      

  

       

 

Atisstudent agency

 

 

 

 

 

 Využijte speciální nabídku na parkování na letišti!

                                                                                                         Partner

Hotels Pro

logo bedsonline

sodexo-logo390-623318

.........a mnoha dalších