Napište nám

Zde nám můžete zanechat zprávu...
Email:
Předmět:
Zpráva:
Napište číslicí aktualní rok..

Doporučujeme:

logo - bez  hvzdiek


 

chodovar lager na web


jpg CTP st

 

 tm-logo

 

 

 

 

 

logo - bez  hvzdiek  Parkhotel Tosch - Kašperské Hory

 

                     Nejnovější krimiseriál TV Nova Policie Modrava nás všechny, neděli co neděli, přenáší alespoň na chvíli do nádherné šumavské krajiny, na kterou z výšky shlíží hrad Kašperk. Ten, komu nestačí pohled skrz televizní obrazovku, může při své návštěvě do jednoho z míst, kde se seriál natáčí - Kašperských hor, navštívit také, v pravém slova smyslu, neobyčejný hotel Parkhotel Tosch. Neobyčejný je jednak celým svým přístupem k pojetí hotelu jako místa, kde by se host měl cítit hýčkán a rozmazlován, ale i tím, že se jako jeden z mála hotelů v České republice orientuje pouze na dospělou klientelu. Děti zde klid hostů neruší. Tato orientace na klidný odpočinek je podtržena i tím, že je vybaven rozsáhlou a v mnoha případech velmi specifickou wellness částí.

Wellness je pojem, který sice každý zná, ale málokdo ho dovede jednoznačně popsat. Ani odborníci v tom nemají zcela jasno. Wellness je všechno, co pomáhá člověku nabrat ztracené síly a získat vnitřní klid. Způsoby, jak toho dosáhnout se ale liší. Mít nějakou wellness zónu se dnes v hotelové branži nosí. Skoro všechny, zejména nově budované nebo rekonstruované hotely, mají svůj wellness. Často to ovšem znamená, že mají k dispozici hostů bazén, posilovnu a saunu, případně masáže.

 

Původní koncept tohoto hotelu svým osobitým přístupem ale neustále posunuje na stále vyšší úroveň i jeho současný ředitel Jaroslav Fischer, který prokazoval podobný přístup již v jiném šumavském hotelu patřícím do skupiny OREA. Jeho práci jsem měl možnost zblízka sledovat již od roku 1991, kdy jsem v této společnosti začal pracovat. Osobní přístup jeho a dalších „pánů hoteliérů“, kteří tam tehdy působili, mně, jako tehdy v cestovním ruchu začátečníkovi, dal mnohé.

Jeho projekt Šumavských lázní, který nabízí ParkHotel od ledna 2013, je tak zcela ojedinělý a unikátní v rámci České republiky.Technologicky moderní balneo provoz je zde výhradně orientován na bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry a zábalů. Hluboké sklepení, přes 4,5 m vysoká kladená klenba Vás podvědomě vrátí do 16. století. Doslova ohromeni zůstanete při vstupu do jeskyně která je neodmyslitelnou součástí lázeňského provozu a využívá se pro speleoterapii, posílení organismu a celkovou relaxaci. Veškeré lázeňské produkty těží z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány speciální směsi pro lázeňský provoz. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumava.

Svoje neopakovatelné genius loci hotel čerpá i ze své bohaté historie.

Parkhotel stojí od roku 1994 na místě bývalého Městského pivovaru. Ten patřil mezi nejstarší pivovary v šumavském regionu. Zmínky o něm pocházejí již ze 16. století a patřil tehdy spolu s „Freihausem“, sousední radnicí, ke hradu Kašperku.
Jiří z Lokšan, zástavní držitel hradu Kašperku „koupil roku 1539 obojí i s rozsáhlou zahradou a zřídil si zde tehdy neobvyklou vymoženost – dřevěný vodovod. Po Lokšanově smrti, vdova Kateřina Adlerová veškerý majetek prodává městu Kašperské Hory. A tak po sto letech žije ve městě již 116 právovárečných měšťanů. Město se o pivovar vzorně staralo, modernizovalo co bylo třeba a uváženě vybíralo nájemce i sládky.

Poválečným odsunem německého obyvatelstva ztratil pivovar nejen zaměstnance, ale i většinu svých odběratelů. A tak 1.10.1947 byla k nelibosti místních obyvatel, výroba definitivně zastavena. Prostory pak sloužily jako sklad piva strakonického pivovaru a poté zde několik let fungovala výroba ovocných šťáv.

Od šedesátých let min. století objekt sloužil jako garáže a skladiště, postupně chátral a měnil se v ruinu. Stal se eldorádem místních dětí, malého Františka Tosche nevyjímaje. Tento místní rodák po absolvování Sušického gymnázia a hotelové školy žil od roku 1969 v zahraničí.

Po sametové revoluci se vrátil, jako místní patriot koupil ruinu pivovaru a během čtyř let nelehké práce ji změnil v tento, rámec malého šumavského města přesahující, moderní a krásný hotel. Pozoruhodné jsou nejen interiéry, ale zejména vinárna s nevídanou kamennou klenbou a podzemními sklepy, vytesanými ve skále.

 

Hotel již navštívily významné osoby, oba naše prezidenty nevyjímaje. Václav Havel uvádí, že pobyt zde roku 1995, byl pro něj ze všech cest v tuzemsku nejpříjemnější.

Tak ať i Vám se zde líbí. Jeho budovatel, František TOSCH (* 9.4.1949, + 3.4.2000), by z toho měl jistě velkou radost. Dodal bych, že i jeho současný citlivý a neúnavný ředitel, Jaroslav Fischer.

 

Napsal s využitím materiálů hotelu: Ing. Petr Tiefenböck   Foto: Parkhotel Tosch                Historie hotelu: Emil Kinzl

Parkhotel Tosch                     Perly Šumavy            Šumavské bylinné lázně

 

 

 

Klikni na banner a najdeš nejkvalitnější nabídku domácích pobytů v ČR.

 

Obchodní zástupce:

OTDS im Einsatz TUI Logo

CoralTravel Logo 1024x221

logo-male


 

  

         China tours                                                                                            
            

  delfin logo

 

PT tours     

 

 

 

Travel familly
 

      

  

       

 

Atisstudent agency

 

 

 

 

 

 Využijte speciální nabídku na parkování na letišti!

                                                                                                         Partner

Hotels Pro

logo bedsonline

sodexo-logo390-623318

.........a mnoha dalších