Napište nám

Zde nám můžete zanechat zprávu...
Email:
Předmět:
Zpráva:
Napište číslicí aktualní rok..

Doporučujeme:

logo - bez  hvzdiek


 

chodovar lager na web


jpg CTP st

 

 tm-logo

 

 

 

 

 

Češi na ledovci Mölltal otevřeli zimní sezonu

 

Obecně lze říci, že o Češích je známo, že jsme společenský národ, jsme hraví a žádná zábava nám není cizí. Ale kromě zábavy jsme i nadšení sportovci - nejen na profesionální úrovni, ale i pokud jde o sport rekreační.  Tisíce z nás neváhají za amatérským sportem – nezřídka i za tzv. adrenalinovým – vyrazit i do zahraničí. Například v sousedním Rakousku patříme mezi nejvíce oblíbenou klientelu. Jak říká majitelka bio farmy a restaurace Hatzhof u Mölltalského ledovce:  ,, Češi jsou úžasní hosté, chovají se přátelsky, kultivovaně a hlavně - mají smysl pro humor“. Jak vyplývá i ze statistik, těší se rakouské hory u nás velké oblibě. To platí jak o sezoně letní, která se postupně dostává do popředí našeho zájmu, tak ale zejména o sezoně zimní, kdy za komfortním lyžováním a snowboardingem vyrážíme v desetitisícových počtech. Předmětem zájmu českých vyznavačů zimních sportů se stávají jak střediska blízká, po vlastní ose dosažitelná během pěti, šesti hodin, tak i střediska vzdálenější, prakticky ve všech oblastech Rakouska. Navíc – kdo si chce „bílou“ sezonu prodloužit, má na výběr z několika ledovcových lokalit. Příkladem může být ledovec Mölltal v Korutanech, mezi městy Spittal a Lienz .

 

Před pěti lety se zrodil nápad, jak propojit dvě oblíbené aktivity – sport a zábavu. V lyžařském středisku Mölltalský ledovec (Mölltal Gletscher), které je vyhlášené spolehlivě dobrými sněhovými podmínkami po celý rok, (trénují zde i lyžařské národní týmy z různých zemí - český nevyjímaje) se každoročně poslední víkend v říjnu pořádá otevření nové lyžařské sezóny, tzv. Opening Mölltal. Letos se přímo nabídl prodloužený víkend se svátečním 28. říjnem. Několik stovek zájemců se vydalo do mölltalské oblasti, aby slavnostně odstartovalo sezonu. Lyžování se nabízelo na více než 71 km perfektně upravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti, navíc bylo k dispozici půjčování zbrusu nových lyží několika předních značek, které si bylo možné – v případě spokojenosti a zájmu také zakoupit.


O zábavu bylo po celé 3 dny také postaráno.  Osobně se na ní podíleli osvědčení moderátoři  Petr Salava (který se jeden večer proměnil i v DJ na „open air diskotéce“) nebo Jan Čenský. Společenský ráz akce posílila i přítomnost slavných fotbalových internacionálů, kteří jsou v Rakousku jako doma – Antonína Panenky a Karola Dobiáše.


Program víkendu vyvrcholil závody ve slalomu a dalšími soutěžemi a tombolou, kde na své nové majitele čekala spousta atraktivních výher. Celé události mimořádně přálo i počasí – po celou dobu dominovalo na d hlavami účastníků „azurro“, tedy úplně jasno, takže mnozí si domů odváželi nejen skvělé sportovní a společenské zážitky, ale i první“bronz“ ze zahájené sezony. Více na: www.rakousko.cz, nebo www.mölltal.cz

 

Text a foto: JS

 

 

Klikni na banner a najdeš nejkvalitnější nabídku domácích pobytů v ČR.

 

Obchodní zástupce:

logo-male

hp logo 

imgobrazkycz  

         China tours                                                                                            
            

  delfin logo

 

PT tours     

 

 

 

Travel familly
 

      

  

       

 

Atisstudent agency

 

 

 

 

 

 Využijte speciální nabídku na parkování na letišti!

                                                                                                         Partner

Hotels Pro

logo bedsonline

sodexo-logo390-623318

.........a mnoha dalších